Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hurá do školky!   Hurá do školky!   Hurá do školky!   Hurá do školky!   Obrazek

HURÁ DO ŠKOLKY - o tom, že ve školce je to prima!

     Za můj doposud největší literární úspěch považuji skutečnost, že mi tak významné nakladatelství, jakým je Fragment, vydalo moje texty v podobě barevné knihy s překrásnými ilustracemi Veroniky Čtvrtečkové. Kniha Hurá do školky vyšla v roce 2008 jako 1463. publikace nakladatelství Fragment na českém trhu a rovněž na Slovensku (jako 288. publikace) ve slovenském překladu (z českého originálu úžasným a mistrným způsobem přeložil Jozef Eliáš). Je pro mě opravdu zajímavé a zábavné porovnávat oba texty - český a slovenský. Například "O věšáčkovi fešáčkovi a muchomůrce Můrce" zní ve slovenštině takto: "Vešiačik Fešáčik a muchotrávka Trávka" nebo "Pohoupáme a dáme lízátko je přeloženo jako "Pohojdáme a dáme lízanku". Nádherný je i překlad názvu 6. kapitoly z českého textu: "O papírovém parníku a neposedné vlaštovce" do slovenského: "O papierovom parníku a šantivej lastovičke. Není to půvabné? Obdivuji krásu, bohatost a pestrost obou jazyků.

Obrazek

Kniha Hurá do školky si v současné době Obrazekhledá cestu ke svým malým čtenářům a malým posluchačům (těm, kteří ještě tak dobře číst neumějí, kteří zatím raději naslouchají. Snad právě pro ně je tato kniha určena nejvíc, aby se do školky těšili). Držím knize palce a věřím, že se bude dětem i rodičům líbit. Myslím, že si najde cestu i do mateřských škol a do škol základních.

Hurá do školky!   Hurá do školky!   Hurá do školky!   Hurá do školky!   Hurá do školky!   Hurá do školky!   Hurá do školky!   Hurá do školky!   Hurá do školky!   Hurá do školky!   Hurá do školky!   Hurá do školky!  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

poptávka po knize "Hurá do školky"

(Marcela, 8. 10. 2017 20:02)

Dobrý den, mám dotaz, zda je ještě možné knihu "Hurá do školky" někde zakoupit.

Re: poptávka po knize "Hurá do školky"

(Jiří Šandera, 9. 10. 2017 7:41)

Vážená paní Marcelo! Kniha Hurá do školky (česká verze) byla zcela vyprodána. Byl však učiněn její dotisk s naprosto stejným obsahem a ilustracemi pod názvem Co mě čeká ve školce (česká verze). Pokud máte o tento titul zájem, pošlete prosím objednávku na email mého nakladatelství: js@jirisandera.cz Sdělte počet knih a my Vám knihu či knihy rádi zašleme na dobírku poštou. (Poznámka: Aby to nebylo tak jednoduché - máme rovněž knihu ve slovenštině a ta nese název Hurá do školky - viz www.jirisandera.cz). Srdečně zdraví Jiří Šandera dne 9.10. 2017.